Tri jazyky, tri národy a jedna hra

Medzinárodné turnaje družobných zväzov Kysuce - Frýdek Místek - Skoczów

ObFZ Kysúc na základe dohody a partnerských vzťahov s okolitými oblastnými zväzmi z Poľska a Čiech usporiadal medzinárodný turnaj pre kategórie U15 (roč. 1996) a U14 (roč. 1997). Podujatie sa uskutočnilo v sobotu 25.2. 2011 Mestskej športovej hale v Kysuckom Novom Meste.

Výbery oblastných zväzov Kysuce, Frýdek Místek a Skoczów odohrali dva samostatné turnaje. Akciu otvoril predseda ObFZ Kysúc Stanislav Špila a jeho podpredsedovia Milan Škorník a Ján Studený.

Hostiteľ, ObFZ Kysúc, postavil v každej kategórii po dva tímy, družobné zväzy mali zastúpenie v každej kategórii po jednom. Na výberový turnaj boli nominovaní zväčša hráči z nižších regionálnych súťaží. Cieľom akcie je dať možnosť zahrať si a ukázať sa talentovaným hráčom, ktorí by boli v budúcnosti perspektívni a v súčasnosti nehrajú ešte na najvyššej úrovni. Aj tohtoročný družobný turnaj ponúkol zaujímavú konfrontáciu mladých hráčov z troch krajín, ktorých napriek jazykovej bariére i túžbe po víťazstve futbal spojil.

V kategórií U14 za najužitočnejšieho hráča vyhlásili Dariusza Dziadeka zo Skoczowa, najlepším brankárom sa stal Adam Novak z Frýdku Místku. V kategórií U15 si trofej najužitočnejšieho hráča odniesol Tomáš Ševčík z družstva Kysuce 2 a najlepším brankárom Ivan Toman z rovnakého kolektívu.

Výsledky turnaja

U14: Kysuce 1 - Kysuce 2  0:4, Frýdek Místek - Skoczów 1:3,  Frýdek Místek - Kysuce 1  2:3,  Kysuce 2  -  Skoczów 2:5,  Kysuce 1 - Skoczów 3:9,  Kysuce 2  -  Frýdek Místek 2:1.

Poradie U14: 1. Skoczów, 2. Kysuce 2  , 3. Kysuce 1, 4. Frýdek Místek.

U15: Kysuce 1- Kysuce 2  1:6,   Frýdek Místek - Skoczów 1:2, Kysuce 1- Frýdek Místek 3:4, Kysuce 2 -  Skoczów 7:1, Kysuce 1-  Skoczów 3:3, Kysuce 2- Frýdek Místek4:3.

Poradie U15: 1. Kysuce 2, 2. Skoczów, 3. Frýdek Místek, 4 Kysuce 1.

Víťazne družstvo Kysuce 2 hralo v zložení: Ivan Toman, Peter Mahut, Kristián Gábor, Tomáš Ševčík, Miroslav Kulák, Dávid Rajnoha, Roman Cinko, Ľubomír Mrenka, ved družstva Ivan Kopásek.

 

Futbalové zväzy