Vedúce duo bez zaváhania

17. kolo I. triedy neprinieslo výraznejšie prekvapenia. Líderska dvojica potvrdila ambície, Staškov doma a Čierne vonku vyhrali zhodne 2:0. Cesta k trom bodom však nebola jednoduchá ani pre Sláviu, ani pre ŠK. Staškov dlho nedokázal nájsť recept na druhý upokojujúci gól. Obaja ligoví matadori M. Gottwald a Michalík síce napli sieť, ale poisťujúci gól z neomylnej Michalíkovej ľavačky prišiel až v 87. min., dovtedy bola brána Tatranu B zakliata. V horelickej základnej jedenástke sa v nedeľu objavil aj Tomáš Tlelka, ktorý v sobotu nemohol nastúpiť za čadčianske áčko v Martine a spolu s talentovanými dorastencami "privarčákovcom" nič nedaroval. Horelica hrýzla až do konca, rozhodujúci gól padol takisto v závere duelu. Kontakt s čelom tabuľky pomaly stráca Zborov, pod Ľadonhorou uhral v dramatickom zápase "len" remízu.

Do záchranárskych prác namočení viacerí

Sen o záchrane sa znova o čosi vzdialil Lodnu, ktoré nedokázalo využiť domáce prostredie a podľahlo rezerve Kysučanov. Vzhľadom na vývoj v V. lige sk A (viac ako namočené sú dva kysucké kluby Rudinská a Radoľa) nemôžu pokojne spávať ani na Svrčinovci či Turzovke. Beskyd si napravil po debakli v derby chuť, doma nastrieľal štyri góly Spartaku Vysoká. Turzovka nestačila na rozbehnutú Neslušu. Korni svedčí futbalová aréna s umelým trávnikom, po Krásne B získala pod strechou tri body aj s Rudinou.

17. kolo QUICK SPORT I. triedy 15.4. 2012:

 • FK Nesluša - FK Tatran Turzovka 3:0 (2:0) Žídek, M. Lisko, Hacek, rozhodoval Zacher
 • FK Slávia Staškov - TJ Tatran Krásno nad Kysucou B 2:0 (1:0) M. Gottwald, Michalík, rozhodoval Kamenišťák

 • FK Lodno - MŠK Kysucké Nové Mesto B 0:1 (0:1) R. Chovanec, rozhodoval Židek

 • TJ Kysučan Korňa - OŠK Rudina 4:2 (1:1) Korček 2, Baričák, Koniar - L. Čičala, Brodňan, rozhodoval Bohovič (aréna Korňa)

 • FK Čadca B Horelica - ŠK Čierne 0:2 (0:1) Časnocha, Jurčík, rozhodoval Kupka (Horelica)

 • TJ Beskyd Svrčinovec - TJ Spartak Vysoká nad Kysucou 4:1 (2:0) Kraina, Legerský, P. Franek, Dej - D. Janita rozhodoval Sikora

 • TJ Slovan Ľadonhora Vadičov - TJ Snaha Zborov nad Bystricou 3:3 (2:1) Minár, Škor, Gašpierik - Kormanec 2, Zuščák rozhodoval Žák

kompletný tabuľkový servis

Snežnica sa potrápila s Klubinou

V "dvojke" v súboji posledného s prvým Olešná nenechala nič na náhodu, k tradičným strelcom Badžgoňovi a Martiníkovi sa pridali Jaroš so Zajacom. Ochodnica je síce posledná, ale obdiv si zaslúžia tí, ktorí napriek vlastníckym problémom s pozemkami pod ihriskom držia futbal v Ochodnici nad vodou! Vedúcu Olešnú už môže ohroziť len Snežnica, ktorá jej v jeseni uštedrila jednu z dvoch prehier. OŠK doma tesne zvíťazil nad Klubinou. Radôstka si nechala rozhodnutie až na druhý polčas, v ktorom sa presadila štyrikrát, a Zákopčie odišlo s debaklom. Makov s Oščadnicou mali voľné žreby.

13. kolo QUICK SPORT II. triedy 15.4. 2012

 • FK REaMOS Kysucký Lieskovec B - TJ Slovan Podvysoká B 1:0 (0:0) Rechtorík, rozhodoval Špalek (14.4.)

 • TJ Spartak Radôstka - TJ Slávia Zákopčie 5:1 (1:1) Mihálik 2, Ďurinák 2, Hýll - M. Repák, rozhodoval Belko

 • OŠK Snežnica - TJ Rozkvet Klubina 3:2 (2:1) Čavajda, Cvacho, M. Labuda - Pitek, Budoš, rozhodoval Ševčík

 • TJ Kysučan Ochodnica - TJ Olešná 0:5 (0:2) Martiník 2, Jaroš, Zajac, M. Badžgoň, rozhodoval Maják

 • ŠK Javorník Makov B - voľný žreb

 • FK Tatran Oščadnica - voľný žreb

kompletný tabuľkový servis

e. gabris

Futbalové zväzy