Sezóna sa blíži – dôležité oznamy - SFZ príkladom všetkým zväzom

Pred štartom odvetnej časti vám dávame do pozornosti niekoľko potrebných informácií. Väčšinu z nich nájdete zverejnených aj v oficiálnych úradných správach. S blížiacim sa začiatkom jarnej časti sa čo raz viac prebúdza aj klubový život, neprehliadnite dôležité termíny a povinnosti.

SFZ spúšťa revolučný informačný systém

Slovenský futbalový zväz, založený v roku 1938, je so svojimi 427 102 členmi najväčšou organizáciou na Slovensku. V rámci svojich štruktúr zabezpečuje pravidelnú športovú aktivitu desať tisícov prevažne mladých ľudí. Každý týždeň sa v mestách a obciach koná cca 5000 súťažných stretnutí.

Po nástupe Jána Kováčika na post prezidenta SFZ sa v najväčšom športovom zväze začali pomaly hýbať veci dopredu. Jednou z priorít je aj zavedenie nového informačného systému (ISSF). Predchádzajúce mesiace sa zbierali informácie a vytvárala sa databáza údajov, ktorá je jeho základom ISSF, a prvé ovocie tohto pre slovenský futbal revolučného projektu by mali začať kluby zbierať už od 1. júla 2012! Pri tejto príležitosti ObFZ Kysúc v spolupráci so SFZ organizuje v piatok 30. marca v priestoroch Bowling centra (Biely dom) v Čadci seminár, na ktorom sa zástupcovia všetkých klubov (účasť je povinná!) o ISSF dozvedia všetko podstatné. Prednášať bude Ján Letko, jeden z jeho tvorcov.

Seminár bude zameraný na prácu a povinnosti klubov po 1.7.2012. Klubom sa od tohto dátumu zjednoduší množstvo administratívnej práce: nový spôsob prvotných registrácii, nové reg. preukazy, nová matričná príslušnosť, prestupy, hosťovania, zápisy o stretnutí, úhrada poplatkov a podobne. Viac v Úradnej správe č. 28.

Ak si z nás počasie nevystrelí, 1. apríla začíname

I. triedy dospelých a dorastencov štartujú práve v tento deň, o týždeň sa pridá seniorská „dvojka“ a žiacke súťaže skupín A a B majú štart odvetnej časti súťažného ročníka 2011/2012 naplánovaný na 15. apríl 2012. V tejto súvislosti upozorňujeme, aby kluby pozorne sledovali kompletné úradné správy, brali do pozornosti oznamy všetkých komisií a neopomenuli povinnosti, na ktoré upozorňuje napríklad aj Hospodárska komisia.

Tréneri, nezabudnite

ISSF, nový informačný systém SFZ, zásadným spôsobom zmení prehľadnosť, dostupnosť a prácu s informáciami o hráčoch, registráciách, prestupoch, ale takisto aj o tréneroch. Tí by nemali zabudnúť, že dokonca marca majú povinnosť doručiť svoje evidenčné karty na SFZ. Viac v úradných správach.

Rozhodcovia na školenie

Niekoľkokrát avizované školenie rozhodcov je predo dvermi. Kysuckým mužom v „čiernom“ bude v sobotu 24. marca od 8.00 v reštaurácii Pasáž prednášať okrem iných aj prezident slovenskej rozhodcovskej asociácie Ján Tomčík.

Eduard Gábriš, sekretariát ObFZ Kysúc

Futbalové zväzy