III. ročník Turnaja dorastencov ObFZ Kysúc

Oblastný futbalový zväz Kysúc pokračuje v zimnom turnajovom nasadení a už v sobotu 4. februára 2012 usporadúva po žiackom podujatí aj halový futbalový turnaj dorastencov. Uskotoční sa opäť v Mestskej športovej hale Pratex Čadca. V sobotu si v Čadci zmerajú sily družstvá U19 (roč. 1993 a ml.), ktorých kluby sú v územnej pôsobnosti ObFZ Kysúc. Znova pôjde o zaujímavú a prestížnu konfrontáciu, hrať budú proti sebe totiž tímy, ktoré v riadnej sezóne štartujú v rôznych súťažiach.

Pod patronátom Trianglu

Žiacky turnaj zastrešovali primátori miest Čadca, Kysucké Nové Mesto, Turzovka a Krásno nad Kysucou, dorastencov si pod patronát po tretíkrát zobralo združenie obcí Skalité, Čierne, Svrčinovec, ktoré nesie meno TRIANGEL. Predstavitelia tohto spolku turnaj slávnostne otvoria a budú prítomní aj pri dekorovaní víťazov.

Znova maratón zápasov, malá zmena v systéme

Žiacky turnaj bol skúškou na usporiadanie podujatia so 14 účastníkmi, všetko sa zvládlo bez väčších problémov a podobným systémom sa bude hrať aj sobotňajšia akcia pre kategóriu U19 (roč 1993 ml.). ObFZ Kysúc zaradil tento rok všetky prihlásené kluby, ale dá sa očakávať, že o rok sa buď budú hrať v prípade záujmu kvalifikácie a finálový turnaj bude mať maximálne 12 účastníkov. Každé družstvo odohrá v dvoch sedemčlenných skupinách 6 stretnutí. Najúspešnejší 2 postúpia do semifnále a následne absolvujú finále, resp. zápas o 3. miesto. Družstvá zo skupín na 3. mieste odohrajú zápas o 5. miesto. Na turnaji dorastencov sa už kvôli časovej náročnosti nebudú hrať zápasy o umiestnenie tímov, ktoré v skupinách skončili na 4. až 7. mieste. Konečné miesto im určia výsledky zo skupín. Začíname už od 7.30, finále je naplánované na 16.56 hod. Hrá sa 1x11min. Z dôvodu hracieho času a systému 4+1 vám odporúčame, aby ste nominovali maximálne 10 hráčov (+2 realizačný tím), viď propozície. Všetky ostatné informácie ako aj súpisku, program a krížové tabuľky nájdete v propozíciach (na stránke Dokumenty - Tllačivá ObFZ):

Propozície, program, vyžrebovanie - III. ročník Turnaja dorastencov ObFZ Kysúc 4.2. 2012

Futbalové zväzy