Turnaj rozhodcov ObFZ Kysúc (1. ročník)

Rozhodcovia z celých Kysúc sa v sobotu 5. februára 2011 stretli v telocvični na Staškove, aby si zmerali svoje sily, avšak nie v tradičných rozhodcovských disciplínach, ale v športe, ktorého sú arbitrami.

Futbalového turnaja, ktorého 1. ročník usporiadal predseda Komisie rozhodcov ObFZ Kysúc Jozef Čuboň a verme, že založil tak peknú tradíciu, sa zúčastnilo celkom tridsaťdva rozhodcov, ktorí vytvorili štyri družstva. Po úvodných zápasoch oficiálne otvoril podujatie predseda ObFZ Stanislav Špila a predseda ŠTK ObFZ Milan Škorník. Rozhodcovia sa do družstiev rozdelili podľa častí (dolín) Kysúc, z ktorých pochádzajú. Tento spôsob vytvorenia tímov zabezpečil zdravú a potrebnú rivalitu. Po šiestich dueloch základnej časti nasledoval zápas o tretie miesto, ktorý priniesol veľa pekných akcií a gólov. Viac ich nastrieľalo družstvo rozhodcov z Kysuckonovomestskej doliny a porazilo rozhodcov z Čadce v pomere 6:4. Finálový zápas medzi rozhodcami z Makovskej a  Čerňansko-Bystrickej doliny nebol síce až tak bohatý na góly, ale o to viac dramatický. O víťazovi museli rozhodnúť až kopy zo sedemmetrovej vzdialenosti. Šťastena v nich priala rozhodcom z Čerňansko-Bystrickej doliny a z 1. ročníka ?rozhodcovského" turnaja si aj vďaka poslednej premenenej sedmičke Miloša Štrbu odniesli premiérové víťazstvo. Gratulujeme!

Víťazné družstvo nastúpilo v zostave: František Špila, František Jedinák, Jaroslav Ondrašina, Peter Moják, Miloš Štrba a Juraj Vojtuš. Pochvala a poďakovanie však patrí všetkým, pretože účasť i atmosféra bola výborná.

Turnaj vo výsledkoch

Základná časť:

Čadčianska dolina - KNM dolina 3:2

Makovská dolina - Čerňansko-Bystrická dolina 0:2

Čadčianska dolina - Čerňansko-Bystrická dolina 1:4

Makovská dolina - KNM dolina 2:1

Čadčianska dolina - Makovská dolina 0:8

Čerňansko-Bystrická dolina - KNM dolina 6:1

Zápas o tretie miesto:

Čadčianska dolina - KNM dolina 4:6

Finále:

Makovská dolina - Čerňansko-Bystrická dolina 2:2 (p.k. 2:3)

Konečné poradie: 1. Čerňansko-Bystrická dolina, 2. Makovská dolina, 3. Kysuckonovomestská dolina, 4. Čadčianska dolina.

Futbalové zväzy