V prvom jarnom kole "zvíťazilo" počasie

I. trieda dospelí: Staškov a Korňa víťazne

Už v priebehu týždňa Športovo-technická komisia (ŠTK) reagovala na podnety klubov a postupne zrušila niekoľko strenutí. Nedeľňajšie prvo aprílové ráno po tuhej zime ťažko skúšaným plochám zasadilo ďalší direkt a jarná premiéra sa konala len na dvoch ihriskách.

Vedúca Slávia otočila súboj s Tatranom

Slúži ku cti Staškovu, že napriek nie ideálnemu stavu plochy majstrovský zápas domáci funkcionári "pustili", a Slávii želáme, nech sa ihrisko dá čím skôr dohromady. Líder zvíťazil nad Turzovkou jednoznačne 4:1 (3:1), a zvládol aj gól Kováčika, ktorý poslal papierovo slabší Tatran do vedenia. Za domácich sa dvakrát z pokutových kopov presadil Michalík, po jednom presnom zásahu pridali Páleník s Gajdošíkom.

Súťažná premiéra korňanskej arény

V porovaní nielen s celými Kysucami to mal o poznanie jednoduchšie klub z Korne. Vlado Šurina "daroval" nášmu regiónu halu, ktorú nám závidia široko ďaleko, a je prirodzené, že domáci Kysučan, napriek nie ideálnym, no stále pre I. triedu hrateľným rozmerom, využije v nepriaznivom počasí krytú halu na domáce zápasy.

Korňa "doma" privítala Neslušu a futbalovú arénu po zimných prípravných zápasoch a množstve turnajoch v premiérovom súťažnom zápase pokrstila víťazstvom. Gólovo sa oň zaslúžili Veselka s Korčekom, rezervu Tatrana Krásno nad Kysucou držal v hre presný zásah Mičiana.

15. kolo QUICK SPORT I. triedy 1.4.2012:

 • FK Slávia Staškov – Tatran Turzovka: 4:1 (3:1) Michalík 2 (oba 11m), Páleník, Gajdošík - Kováčik, rozhodoval Židek
 • TJ Kysučan Korňa - TJ Tatran Krásno nad Kysucou B: 2:1 (1:1) Veselka, Korček - Mičian, rozhodoval Grznár, aréna Korňa
 • FK Lodno - FK Nesluša - odložené
 • FK Čadca B Horelica - MKŠS Kysucké Nové Mesto B - odložené
 • TJ Beskyd Svrčinovec - OŠK Rudina - odložené
 • TJ Slovan Ľadonhora Vadičov - ŠK Čierne - odložené
 • TJ Snaha Zborov nad Bystricou - TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - odložené

I. trieda dorast: Všetko odložené okrem Ochodnice

Z plánovaných zápasov dorasteneckej súťaže sa z dôvodu nespôsobilosti hracích plôch a v nemalej miere kvôli ich šetreniu pred zbytočným zničením odohral len jeden. Už v týždni avizovali problémy v Radôstke, Skalitom, Novej Bystrici a víkendové psie počasie napokon zastavilo aj duel vo Svrčinovci. Do boja nielen so súperom, ale aj s terénom sa pustila Ochodnica s Vysokou. Domácich po stretnutí pri pohľade na zničené bojisko mohol tešiť výsledok, Vysokú zdolali 3:2 (0:1) gólmi Petra Gašinca, Richarda Pijaka a Pavla Mikloša.

15. kolo QUICK SPORT I. triedy dorast:

 • TJ Kysučan Ochodnica - TJ Spartak Vysoká nad Kysucou 3:2 (0:1) za domácich Peter Gašinec, Richard Pijak a Pavol Mikloš
 • TJ Spartak Radôstka – Tatran Oščadnica - odložené na 1.5. o 16.00
 • TJ Slovan Skalité - FK Nesluša - odložené
 • Slovan Nová Bystrica - TJ Slovan Podvysoká - odložené
 • TJ Beskyd Svrčinovec - REaMOS Kysucký Lieskovec - odložené

Na nových termínoch sa môžu kluby dohodnúť, ak tak neurobia, náhradný termín určí ŠTK ObFZ Kysúc.

e. gabris

Futbalové zväzy