V nedeľu šláger jari - Čierne privíta Staškov

V 20. kole QUICK SPORT I. triedy budeme svedkami duelu medzi dvomi klubmi, ktoré sa netajá postupovými ambíciami.

6.5. 2012 o 16.30 ŠK Čierne - Slávia Staškov

Skúsené kádre

Staškov bol k postupovému cieľu predurčený ešte pred štartom súťaže, keď jeho rady vystužila osobnosť formátu Rastislava Michalíka. Ten doplnil už beztak solídny káder, v ktorom nechýba Michal Gottwald, jeho brat Patrik, staškovský lokálpatriot, strelec Jaro Páleník či ex-Čadčan, technicky výborne vybavený Mário Kaličák. Slávia ťaží nielen z kvality, ale aj z domáceho patriotizmu - všetci menovaní hráči sú staškovskí rodáci.

Čierne rovnako disponuje zaujímavými menami a k hrajúcemu trénerovi Privarčákovi, dynamickému Časnochovi, skúsenému Jarošovi, nádejnému Birtusovi a ďalším mladým hráčom pribudol ešte v priebehu jesene srdciar Macášek a v zime Baláž s Kubištom. Všetci spomínaní majú skúsennosti z vyšších súťaží v Čadci, z toho väčšina aj druholigové. Práve príchod Romana Baláža vlial postupové očakávania a nádeje v nedeľu domácemu mužstvu.

Posledná šanca?

Čierne nedokázalo bodovať na pôde posledného Lodna, do ktorého kádra sa vrátila "stará garda", a stratilo čaro napríjemného prenasledovateľa. V súboji posledného s druhým zaznamenal rozhodujúci gól 45-ročný Vlado Fuják! Privarčákovci stále majú zápas k dobru (dohrávka 15. kola 19.5. vo Vadičove), ale ak chceli súťaž ešte zdramatizovať, strata z Lodna ich môže veľmi mrzieť. Nehovoriac o tom, že ak chcú Sláviu ponáhať, v priamom súboji musia uspieť! V prípade straty bbodov môžu prísť aj o druhé miesto za predpokladu, že Zborov doma zdolá Korňu.

Stále pohodlný náskok

Staškov vedie pohodlným desaťbodovým rozdielom a postupové plány mu môže naštrbiť práve 20. kolo a priamy súboj s Čiernym, a vzápätí jeho výhra v dohrávke. Ale aj potom bude mať Slávia stále štyri body k dobru, ktoré by mali Michalíkovci v zostávajúcich 6 kolách ustáť. Pravda, čakajú ich duely na Zborove (3. miesto) aj v Korni (4), poučenie z Nesluše (5) už majú za sebou. Práve do Nesluše cestuje o týždeň Čierne a oboch čakajú aj zápasy s tímami hrajúcimi v nabitej spodnej časti tabuľky o holú existenciu v I. triede.

Aktuálna forma

Obaja favoriti tohtoročnej QUICK SPORT I. triedy stihli na jar už dvakrát zhodne zakopnúť, stratili 5 bodov z maximálneho možného zisku.

Jarná bilancia: Staškov 5   3 1 1   12:5   10 (+16); Čierne 4   2 1 1   11:5   7 (+9)

Zaujímavosti - "staršia" Slávia a vzácne vyrovnaná bilancia

Vekový priemer v poslednom 19. kole hráčov, ktorí zasiahli do zápasov za Staškov a Čierne:

Slávia - 26,7; ŠK - 23,9.

Už viac kôl chýba Slávii opora zadných radov Patrik Gottwald, v Lodne za Čierne nenastúpil Macášek, pre štyri žlté karty chýbal Časnocha - citeľné oslabenia.

Posledné vzájomné zápasy:

sezóna 2010/2011 Čierne - Staškov 1:1, Staškov - Čierne 2:2

sezóna 2011/2012 Staškov - Čierne 3:3, Čierne - Staškov  :

Umiestnenie 2010/2011:

3. miesto ŠK Čierne        26    13  7 6   56:39   46 bodov

4. miesto Slávia Staškov 26    13  4  9   49:38   43 bodov

 

Stretnutie sa hrá v nedeľu 6. mája na Čiernom od 16.30, na zápas nadelegoval ObFZ Kysúc trojicu arbitrov z Čiech a delegátom stretnutia bude Jozef Jurišta.

Kompletný program, výsledky a tabuľky

 

e. gabris

Futbalové zväzy