Prvá prehra Slávie Staškov

Hneď v druhom jarnom kole prišlo vôbec prvé zaváhanie staškovskej Slávie v súťaži, premožiteľa našla až v šestnástom dueli, a I. trieda dospelých sľubuje zaujímavú jarnú časť. Nesluši vyšli v prvom polčase dva brejky, dvakrát mieril presne Židek, v druhom aj so šťastím, aj vďaka výbornému Klotákovi odolala tlaku favorita. Páleníkov gól prišiel neskoro. Vydreté víťazstvo Nesluše nad suverénom súťaže potešilo Čierne, ktoré deklasovalo v derby Svrčinovec a bodovú stratu na lídra stiahlo na sedem bodov s tým, že k dobru má ešte odložené stretnutie vo Vadičove. Vzájomný zápas dvoch najväčších ašpirantov na postup je na programe 6. mája, výhodu domáceho prostredie bude mať Čierne.

Vysoká využila korňanskú arénu s umelou trávou, v Rudine vážne zranenia

V 16. kole si pripísal dôležité tri body Tatran Turzovka, keď doma porazil tretiu Snahu Zborov, a o málinko sa priblížil pokojnejším tabuľkovým vodám. Podobne dôležité body získala rezerva Krásna, v šesťbodovom stretnutí porazila Lodno, ktoré potrebovalo nutne bodovať. Víťazstvo Rudiny nad Čadcou B Horelica malo nepríjemné pozadie - pre dvoch hráčov Horelice sa skončila Veľkonočná nedeľa na čadčianskej chirurgii. Kopásek utrpel zlomeninu nohy, Kozák si zo zbytočne tvrdého zápasu "odniesol" vykĺbené rameno. Zaváhanie Zborova nevyužila na posun na tretie miesto Korňa, podľahla vonku kysuckonovemestskému béčku z Poviny. Súboj dvoch týmov zo stredu tabuľky zvládla lepšie Vysoká, v korňanskej futbalovej aréne o jej víťazstve rozhodli Janitovci.

16. kolo QUICK SPORT I. triedy 8.4.2012:

 • FK Tatran Turzovka - TJ Snaha Zborov nad Bystricou 2:0 (1:0) 33. Rovňaník, 50. J. Staník, rozhodoval Trúchly
 • TJ Spartak Vysoká nad Kysucou - TJ Slovan Ľadonhora Vadičov 2:1 (1:1) 36. D. Janita, 48. M. Janita - 40. Gašpierik, rozh. Sikora, aréna Korňa
 • ŠK Čierne - TJ Beskyd Svrčinovec 6:0 (2:0) 75. a 86. Časnocha, 20. Kubišta, 40. Birtus, 52. Jurčík, 85. Tatarka, rozhodoval Kubiš
 • OŠK Rudina - FK Čadca B 3:0  (2:0) 29. a 36. (11m) L. Čičala, 56. A. Čičala, rozhodoval Podolák
 • MŠK Kysucké Nové Mesto B - TJ Kysučan Korňa 3:1 (3:1) 15. B. Chovanec, 32. Mičiak (11 m), 44. Štefunda – 2. Staník
 • TJ Tatran Krásno nad Kysucou B - FK Lodno: 3:1 (1:1) hralo sa v sobotu 7.4.
 • FK Nesluša - FK Slávia Staškov 2:1 (2:0) 25. a 37. Židek, 82. Páleník, rozhodoval Grznár

V prvom jarnom kole II. triedy sa darilo hosťom

Z naplánovaných štyroch stretnutí sa odohrali tri, v Oščadnici terén zväčša v úvode apríla futbalu nepraje. Po odstúpení Lodna B a predchádzajúcom nepárnom počte družstiev v súťaži mali dva tímy voľný žreb. Domáci v 12. kole ťahali za kratší koniec, Podvysokú "zostrelil" hattrickom Badžgoň, hostia boli úspešnejší aj v Lieskovci a Zákopčí.

12. kolo QUICK SPORT II. triedy 8.4.2012 o 15.30 hod.:

 • TJ Slovan Podvysoká B – TJ Olešná 1:3 (1:2) 30. Chochrúň – 9., 24. a 53. Badžgoň, rozhodoval T. Čuboň
 • TJ Slávia Zákopčie – OŠK Snežnica 1:2 (0:1), rozhodoval Belko
 • FK REaMOS Kysucký Lieskovec B – TJ Spartak Radôstka 1:2 (1:0) rozhodoval Belanec, hralo sa v sobotu 7.4.
 • FK Tatran Oščadnica – TJ Kysučan Ochodnica - odložené na 1.5. o 17.00 hod.
 • ŠK Javorník Makov B – voľný žreb
 • TJ Rozkvet Klubina - voľný žreb

kompletný tabuľkový servis

e.gabris

Futbalové zväzy