Pravidlá futbalu

Pravidlá futbalu platné od 1.7. 2011

Slovenský futbalový zväz vydáva, resp. novelizuje oficiálne pravidlá futbalu. Kompletné znenie tohto materiálu, základnej pomôcky pre každého činovníka a takisto hráča či aktívneho fanúšika futbalu, nájdete v pdf formáte v sekcii Dokumenty/Normy SFZ.

Zmeny technických ustanovení

V novej verzii pravidiel nejde o zásadné zmeny, skôr sa niektoré body dostali do presnejšieho znenia a menili sa niektoré technické ustanovenia. Za zmienku stojí napríklad úprava rozmerov čiar - všetky musia mať rovnakú šírku, ktorá nesmie presiahnuť 12cm. Upravil sa aj výklad v súvislosti s výstrojom, jeho súčasťou môžu byť termo nohavice alebo aj, čo je nový doplnok, resp upresnenie, pančuchové nohavice, ktoré musia mať farbu trenírok, a pod.

Kompletné znenie

Materiál je kompletný, po stiahnutí by nemal chýbať a byť k dispozícii v žiadnom klube. Voľný kop, pokutový kop, vhadzovanie, zakázaná hra a nešportové správanie, hráč mimo hry a ďalšie pravidlá, ktorých presný výklad by mal poznať každý tréner, funkcionár a mali by byť aj základnou výbavou hráča, nájdete TU

 

E. Gábriš

 

Futbalové zväzy