Neuveriteľný obrat Slávie Staškov

V 18. kole padlo rekordných 33 gólov, čo predstavuje priemer 4,7 gólu na zápas! Strelcom to sypalo v Rudine, Vadičove, ale nad všetkým kraľuje duel Staškov - Lodno!

QUICK SPORT I. trieda 18. kolo, 10.4. 2011

ŠK Čierne - Tatran Oščadnica 2:0 (1:0)

Čierne si po zbabranom druhom polčase na Vysokej v úvodnom jarnom kole potrebovalo napraviť chuť a vďaka skúsenostiam Privarčáka a Časnochu sa mu to aj podarilo. Oščadnica tentokrát ťahala podľa predpokladov za kratší koniec a každý ďalší zápas bude mať pre ňu prívlastok existenčný.

Ľadonhora Horný Vadičov - Snaha Zborov 5:2 (2:0)

Vadičov dokonale využil jeden zo slabších výkonov Zborova, okrem víťazstva nastrieľal päť gólov a vylepšil si aj nelichotivé skóre. Snaha nevyužila možnosť znížiť náskok Radole, ktorá "len" remizovala v Nesluši.

OŠK Rudina - Beskyd Svrčinovec 6:0 (1:0)

Svrčinovec živil bodové nádeje celé prvé dejstvo, ale konečný rezultát hovorí jednoznačne v prospech domácich. OŠK dal jasne najavo, že s aktuálnym dvanástym miestom rozhodne nie sú v Rudine spokojní. Víťazstvo ich posunulu bližšie k pokojnému sredu tabuľky a, najmä, vzdialilo od prepadliska II. triedy.

Kysučan Korňa - Tatran Turzovka 2:3 (2:3)

Hornokysucké derby dopadlo lepšie pre Tatran, ktorý dosiahol v ročníku 2010/2011 svoje prvé víťazstvo na súperovej pôde. Nerodilo sa ľahko, rozhodla bojovnosť a väčšia túžba po ňom. Kysučan prehral po druhýkrát v rade o gól, na jar ešte nebodoval a najbližšie cestuje na pôdu vedúcej Radole.

FK Nesluša - ŠK Radoľa 1:1 (0:0)

Radoľa prišla do neďalekej Nesluše v úlohe favorita, ale nepresvedčila. Domáci boli lepším tímom a aj keď v zápase s favoritom získali bod, za výkon by im svedčali tri! V Nesluši sa hral solídny futbal.

Slávia Staškov - FK Lodno 6:3 (0:1)

To, že divácky atraktívne vie byť aj "okresné majstrovstvo" a že na futbal sa na Kysuciach v nedeľu oplatí zájsť, dokázal duel Staškova s Lodnom. A nielen to. Slávia prehrávala v druhom polčase ešte v 50.min. 0:2, dokonca sa jej zranil brankár a medzi žrde sa postavil hráč, potom aj 2:3, ale zbrane nezložia. Kaličák ukázal, že napriek tomu, že sa rozhodol hrávať I. triedu, patrí do podstatne vyššej súťaže a Mišo Gottwald vie dávať a dával góly vo svojej kariére aj súperom iného rangu. Deväť gólov a dokonalý obrat, o nedeľňajšom zápase sa na Staškove bude ešte dlho rozprávať. Lodno rozdielom troch gólov v tejto sezóne ešte neprehralo, s výnimkou kontumácie na Svrčinovci, nehovoriac o inkasovaných šiestich góloch, ale v 18. kole sa Kekely a spol jednoducho musel skloniť pred Sláviou.

FK Čadca B Horelica - Spartak Vysoká n./ Kysucou  2:0 (1:0)

Horeličania nastupovali na zápas s Vysokou napriek domácemu prostrediu skromne, chýbalo im niekoľko hráčov a po "päťke" s Lodna im nič iné ani neostávalo. V drese čadčianskej rezervy pôsobiacej na Horelici sa prvýkrát predstavil skúsený Miloš Zemaník, horelický rodák, a aj on prispel výkonom k víťazstvu a udržaniu sa v silnom strede tabuľky. Vysoká mala v druhom polčase tri veľké príležitosti na korigovanie vedenia domácich, ale šance nevyužila. Janščo nastupoval v sobotu v závere duelu aj v Kysuci, tutovku zahodil, v nedeľu sa už gólovo presadil. Druhý gól pridal peknou hlavičkou Kuric.

Kompletný výsledkový servis nájdete v sekcii Tabuľky a výsledky.