Na futbalovom turnaji dominovali rozhodcovia z kysuckej doliny

Cez víkend rozhodcovia a delegáti Oblastného futbalového zväzu Kysúc zamenili píšťalky za kopačky. Stretnutie si tentoraz dali v Krásne nad Kysucou, kde v telocviční Strednej odbornej školy drevárskej a stavebnej odohrali 8. ročník futbalového turnaja. Zúčastnili sa ho rozhodcovia z celých Kysúc, ktorých rozdelili do 4 družstiev a to:  do Čadčianskej doliny, Čerňansko bystrickej doliny, Kysuckej a Makovskej doliny.  Zúčastnené kolektívy odohrali na turnaji celkom 8 zápasov v ktorých padlo 42 gólov. Najstarším účastníkom bol 58 ročný Vladimír Baďura, ktorý hájil farby Makovskej doliny. Vyhodnotili tiež najlepšieho brankára Róberta Fonša z Čierňansko Bystrickej doliny a najlepším strelcom sa stal Ladislav Šlapka z Kysuckej doliny. Každý zápas bol zaujímavý a háči dokazovali, že tak ako vedia viesť zápas tak ovládajú aj loptu na svojich kopačkách. Jednotlivé družstva odohrali v skupine zápasy každý s každým a víťaz hral s druhým vo finále o prvenstvo a tretí v poradí hral o tretie miesto so štvrtým v tabuľke. V základnej časti si najlepšie počínali rozhodcovia a delegáti z Kysuckej doliny, ktorí vyhrali všetky tri zápasy a obsadili v tabuľke prvé miesto. Na druhom mieste skončila s jednou prehrou Čadčianska dolina. Tieto dve družstva sa stretli vo finále o celkové prvenstvo a to  bolo veľmi, skončilo nerozhodne a tak na rad prišiel penáltový rozstrel v ktorom boli úspešnejší hráči z dolných Kysúc. V súboji o tretie miesto zabojoval štvrtý tím v tabuľke Makovská dolina a porazil hráčov Čierňansko – Bystrickej doliny a obsadila tretie miesto.  Po turnaji sme oslovili jeho hlavného organizátora Petra Mojáka. „ Rozhodcovia dnes vymenili píšťalky a preniesli sa do role futbalistov a rozdali si to proti sebe. Vytvorili sme 4 družstva v rámci Kysúc a pripravili aj farebné dresy. Vyhrala Kysucká dolina a v skupine sa hralo každý s každým. Prvý zo skupiny hral s druhým vo finále a tretie družstvo so štvrtým o tretie miesto. Zároveň sa vyhodnotil ako najlepší brankár turnaja Róbert Fonš z Čierńansko Bystrickej doliny a najlepší strelec Laco Šlapka z Kysuckej doliny. Celý turnaj sa niesol vo veselej atmosfére, dobre sme si zahrali a pripravili na jarnú časť súťeže, ktorá sa za chvíľu rozbehne. Rozhodcovia si na tomto podujatí vypotili nepotrebne kila. Dá sa povedať, že pre  ich rozhodcovskú  práci je tento turnaj plus, vedia aj tie zákroky lepšie posudzovať a lepšie zhodnotiť“, vyjadril spokojnosť s turnajom Peter Moják.  Za jednotlivé družstva hrali  rozhodcovia a delegáti.

Čierňansko-Bystrická dolina (červené tričko):

Peter Moják, Jaroslav Mikula, Róbert Fonš, Jozef Mosor, Miloš Štrba, František Jedinák, Lukáš Makyňa, Ľubomír Jurišta, Štefan Vojtuš.

Čadca (tmavomodré tričko):

Richard Halfár, Jakub Kolesnáč, Miroslav Chovanec, Jozef Vrtel, Štefan Cisarik.

Makovská dolina (hnedé tričko):

Ľubomír Belko, Martin Janec, Ladislav Nekoranec, Pavol Jantoš, Vladimír Badura.

Kysucká dolina (fialové tričko):

Ján Súhrada, Ivan Funtek, Jaroslav Mindek, Milan Židek, Ladislav Šlapka, Vladimír Štefan.

Výsledky 8. ročníka:

Čadčianska dolina- Čierňansko- Bystricka dolina 2:1, Kysucká dolina- Makovská dolina 6:1, Čadčianska dolina- Kysucká dolina 1:2,  Čierňansko- Bystricka dolina - Makovská dolina 4:3,

Makovská dolina - Čadčianska dolina 2:4, Čierňansko- Bystricka dolina- Kysucká dolina 2:3.

O tretie miesto: Makovská dolina - Čierňansko- Bystricka dolina 4:2.

Finále: Čadčianska dolina - Kysucká dolina 2:3 na pokutové kopy.

Individuálne ocenenia:

Najlepší strelec Ladislav Šlapka - Kysucká dolina.

Najlepší brankár: Róbert Fonš - Čierňansko- Bystricka dolina.

Milan Čimbora, snímky: Autor

 

 

 

Prílohy na stiahnutie

Futbalové zväzy