Krásno ovládlo IX. ročník turnaja dorastencov ObFZ Kysúc.

Krásno ovládlo IX. ročník turnaja dorastencov ObFZ Kysúc.

Športová hala Pratex v Čadci žila v sobotu 24. februára halovým futbalom, ktorý zorganizoval   Oblastný futbalový zväz Kysúc, ŠTK ObFZ pod záštitou  Mikroregión Triangel – obce Čierne, Skalité a Svrčinovec. Štartovali na ňom dorastenecké mužstva z celých Kysúc:  MŠK Snežnica, TJ Slovan Podvysoká, ŠK Javorník Makov, TJ Tatran Krásno nad Kysucou, TJ Pokrok Stará Bystrica, TJ Slovan Skalité, ŠK Čierne, TJ Kysučan Korňa, TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, TJ Snaha Zborov nad Bystricou, TJ Tatran Oščadnica, FK Polom Raková, ktoré organizátori rozdelili do dvoch skupín. V celodennom maratóne odohrali mužstva 38 zápasov v ktorých padlo celkom 145 gólov. Na slávnostnom otvorení sa zúčastnila starostka obce Skalité  Andrea  Šimurdová. Svrčinovec Renáta  Majchráková a starosta obce Čierne Pavol Gomola. V tomto ročníku úloha hostiteľa pripadla starostovi obce Čierne Pavlovi Gomolovi. „Jednoznačne vyhral pekný futbal, čo nás veľmi teší. Obce Skalité, Čierne a Svrčinovec naďalej budú tieto turnaje organizovať a podporovať. Ďakujem všetkým činovníkom, , ktorí pracujú s mládežou, tiež trénerom, rozhodcom, vedúcim mužstiev, ale aj samotným hráčom. Šport na Kysuciach a zvlášť futbal má dlhoročnú tradíciu a z tohto mládežníckeho futbalu sa robí ten špičkový. Na tomto turnaji bolo možné pozerať, že nám vyrastajú talenty a pevné verím, že čoskoro sa objavia aj v popredných Slovenských kluboch a poniektorí aj v tých Európskych,“  s optimizmom dodal starosta obce Čierne Pavol Gomola.  Dobrou náladou vyžarovala aj starostka Skalitého Andrea Šimurdová. „ Som rada, že turnaj aj v tomto roku bol úspešný, ale aj náročný, veď odohrať 38 zápasov s množstvom gólov o niečom svedčí. Ukazalo sa, že to čo sa naštartovalo pred 9 rokmi malo zmysel. Mládež chce športovať a my ich chceme tiež v tomto podporovať.“ Veľkú radosť z tejto športovej akcie mala tiež starostka Svrčinovca  Renáta Majchráková. „ Teším sa z toho, že tento turnaj už funguje toľko rokov. Potešilo mňa množstvo gólov, ktoré mladí hráči nastrieľali. Musím povedať, že priebeh celej športovej akcie bol super. Ďakujem organizátorom, ktorí túto záslužnú robotu robia. Budeme tento turnaj podporovať aj naďalej“. Najlepšie si na turnaji počínali dorastenci, ktorí sa prebojovali až do finále, ktoré v normálnom hracom čase skončilo nerozhodne a o víťazovi napokon rozhodli pokutové kopy, ktoré lepšie premieňali chlapci z Krásna. V súboji o bronz Stará Bystrica  tesne zdolala Vysokú a po zásluhe si odnáša tretie miesto. Víťazov dekorovali a ceny odovzdával predseda ObFZ Kysúc Stanislav Špila a Ján Studený  so starostkami Svrčinovca Renátou Majchrákovou, Skalitého Andreou Šimurdovou, Pavlom Gomolom.

Výsledky v skupinách: Krásno – Snežnica 3:2, Zborov nad Bystricou – Korňa 3:2, Skalité – Podvysoká 1:1, Stará Bystrica – Makov 0:2, Vysoká nad Kysucou – Čierne 2:2, Snežnica – Podvysoká 1:2, Korňa – Skalité 3:0, Krásno – Zborov nad Bystricou 2:3, Makov – Raková 1:3, Čierne – Oščadnica 1:1, Stará Bystrica – Vysoká nad Kysucou 3:2, Zborov nad Bystricou- Snežnica 1:1, Skalité – Krásno 0:6, Podvysoká – Korňa 0:2, Vysoká nad Kysucou – Makov 4:0, Oščadnica – Stará Bystrica 1:2, Raková – Čierne 1:2, Snežnica – Korňa 8:1, Krásno – Podvysoká 3:1, Zborov nad Bystricou – Skalité 3:0, Makov – Čirne 2:4, Stará Bystrica Raková 1:0, Vysoká nad Kysucou – Oščadnica 3:0, Skalité – Snežnica 2:1, Podvysoká – Zborov nad Bystricou 1:1, Korňa – Krásno 1:5, Oščadnica – Makov 2:1, Raková – Vysoká nad Kysucou 2:3, Čierne – Stará Bystrica 0:2.

Výsledky o umiestnenie:

O 11. miesto: Snežnica – Makov 3:1

O 9. miesto: Skalité Oščadnica 3 :2 na pokutové kopy.

O 7. miesto: Podvysoká – Raková 1:2

1. semifinále: Zborov – Stará Bystrica 2:1

2.semifinále: Krásno – Vysoká 3:0

O 5. miesto: Korňa – Čierne 5:3

O 3. miesto: Stará Bystrica – Vysoká 1:0

Finále: Zborov nad Bystricou – Krásno nad Kysucou 2:3 na pokutové kopy.

Celkové poradie: 1. TJ Tatran Krásno nad Kysucou, 2. TJ Snaha Zborov nad Bystricou, 3. TJ Pokrok Stará Bystrica, 4. TJ SPARTAK Vysoká nad Kysucou, 5. TJ Kysučan Korňa, 6. ŠK Čierne, 7. FK Polom Raková, 8. TJ Slovan Podvysoká, 9.  TJ Slovan Skalité, 10. TJ Tatran Oščadnica, 11. MŠK Snežnica, 12. ŠK Javorník Makov.

Individuálne ocenenia: Najužitočnejší Hráč: Filip Pagáč Tatran Krásno

Najlepší brankár: Miroslav Kučerík- Zborov nad Bystricou.

Najlepší strelec : Matúš Ševčík – Tatran Krásno.

Milan Čimbora, Snímky: Autor


Prílohy na stiahnutie

Futbalové zväzy